Reflexní masáže

Nejčastěji a nejraději pracuji s reflexní masáží. Na chodidle se promítají všechny části a orgány v těle v podobě tzv. reflexních plošek. Ty jsou ve spojení (díky meridiánovým drahám) právě s těmito příslušnými orgány a částmi těla. Při aktivaci těchto plošek mohou citliví jedinci vnímat na těle určité projevy - teplo, chlad, mravenčení, tlak, nepopsatelné "něco".

Reflexní masáž je diagnostická a zároveň terapeutická. Dají se díky ní zjistit bloky a disbalance a zároveň tyto stagnace odstraňovat, rozpouštět nebo alespoň zmírňovat. Masírováním plošky na noze se příslušné místo na těle prokrví, zvýší se i lymfatický průtok a zároveň se posilní imunita a nastartuje samoobnova. V případě např. akutního zánětu (žlučníková, ledvinová kolika) se plošky pouze hladí a tím se daný orgán zklidňuje a utišuje. Reflexní terapií se dá pozitivně ovlivnit kromě samotných orgánů také lymfatický, nervový, hormonální a pohybový systém. Dále se dá pracovat s energetickými centry (čakrami).

Reflexní masáž používám před masáží zad. Nepřímo se tak uvolní celá páteř. Masáž zad je potom bezpečnější, účinější a příjemnější.

Někdy se po masáži můžete cítit unavení a přechodně pociťovat zhoršení stavu. To je proto, že tělo je nastartováno na obnovu a opravu a věnuje tomu veškerou energii. Proto doporučuji po masáži odpočívat a zvýšit příjem tekutin. Uvidíte, že Vás druhý den nikdo nezastaví. Nebo právě naopak můžete mít pocit velmi lehkého těla a být téměř jako znovuzrození.

Nohy nás nosí celý den a věnujeme jim za to velmi malou pozornost. Proto po takové masáži Vám budou nožky vděčné... 

 

Reflexní masáž plosek nohou                               700,-/60 minut

Reflexní masáž plosek nohou + masáž zad          700,-/60 minut

Webové stránky zdarma